Шта знаш о здрављу

У петак, у поподневним часовима, у просторијама општинске организације Црвеног крста одржано је квиз такмичење под називом Шта знаш о здрављу.

Овај квиз се, традиционално, одржава сваке године  у недељи Црвеног крста (од 8 – 15. маја). Циљ квиза је промоција здравог живота и брига о здрављу.

У категорији подмлатка такмиче се ученици 7. разреда, а у категорији омладине такмиче се средњошколци.

Пред трочланом комисијом коју чине здравствени радници учесници одговарају на пет питања везаних за раст, развој, превенцију болести, хигијену, физичко и ментално здравље. За већину ученика је ово први овакав „јавни“ наступ- усмено одговарање на питања пред комисијом и пред пуном салом вршњака, па има и треме.

Ученици наше школе сваке године учествују у овом квизу. Ове године нашу школу представљали су следећи ученици- Сара Бодо, Немања Арађански и Мирко Лакатуш. Они су на ово такмичење дошли припремљени и показали су солидно знање.

Сара Бодо из ОШ „Свети Сава“-66 поена, 4. место

Немања Арађански из ОШ „Свети Сава“-57 поена, 9. место

Мирко Лакатуш из ОШ „Свети Сава“-49 поена, 12. место

Било је укупно 17 учесника.

Са ученицима је била наставница историје Драгица Средојев која је и повереник Црвеног крста у нашој школи.

This entry was posted in Takmičenja and tagged , . Bookmark the permalink.