Republičko takmičenje iz fizike

U Kraljevu, od 9. do 10. aprila 2022. godine, održano je republičko takmičenje iz fizike za učenike osnovnih škola. U velikoj konkurenciji izuzetnih takmičara i u svojoj grupi takmičara učenika 7. razreda, naš Stefan Varga, učenik VII3, osvojio je 2. nagradu i time postigao izuzetan uspeh, posebno imajući u vidu da mu je do 1. nagrade nedostajao jedan bod. Želimo Stefanu i u buduće, osvajanje nagrada i postizanje ovako vrednih rezultata.

Napomenimo da je u istom danu, odmah nakon tri sata rešavanja zadataka iz fizike, Stefan dobio da rešava i test iz hemije, bez pauze, sa okružnog takmičenja, kao i mnogi učenici koji su bili na republičkom takmičenju iz fizike. Neki su radili i testove iz srpskog, biologije i engleskog jezika, jer su sva ta takmičenja održana u ova dva dana (da ne zaboravimo nemački jezik i istoriju). Još ne znamo Stefanov rezultat iz hemije, ali, svakako treba pohvaliti sve te izuzetne učenike koji su bili izloženi ogromnom naporu, jer su se odjednom, sva ova takmičenja našla u kalendaru za protekli vikend! Pomalo i nije uredu, zar ne?

Nastavnica fizike Biljana Grulović

This entry was posted in Takmičenja and tagged , . Bookmark the permalink.