Profesionalna orijentacija za VIII razred

Dragi đaci, poštovani roditelji!

Mada je ovo bila neuobičajena i teška godini, život se odvija  i realizujemo određene redovne aktivnosti.

Za Vas je jedna od njih UPIS U SREDNJU ŠKOLU (nakon polaganja završnog uspita i završetka osnovne škole).

U prezentaciji koja je pred Vama, predstavljeni su neki podaci i informacije koji će vam dobro doći da biste obavili pripremne radnje (upoznavanje sa ponudom smerova i obrazovnih profila u kikindskim srednjim školama, izračunavanje ličnog ukupnog broja bodova, njegovo upoređivanje sa minimalnim bodovima iz prethodnih upisnih godina – radi pravilnog formiranja sopstvene liste želja, lekarski pregled za upis u srednju školu, …)

Toplo Vam preporučujemo da pregledate prezentaciju (pdf ili ppt) i poslužite se informacijama iz nje. Želimo Vam da pametno napišete liste želja i uspešno se upišete u novu školu.

Nada Zorić, školski psiholog

This entry was posted in Školski život and tagged . Bookmark the permalink.