Свечана додела признања “Плакета Свети Сава” 2022

Свакако најлепши догађај у дану када обележавамо школску славу и Дан школе јесте додела Плакете Свети Сава нашим најбољим ученицима осмог разреда. Овогодишња свечаност остаће, надамо се, дуго у сећању награђених ученица и њихових родитеља.
Свечаност је отворила осмакиња Невена Росић певајући Химну Светом Сави уз подршку другара из одељења, Луке Грбића, који је свирао гитару, и наставнице музичке културе, Николине Сувајџић, на клавиру. Вероучитељ Мирослав Бубало је са нашим најбољим ученицама резао потом славски колач и поздравио присутне.

Пригодан програм наставили смо најавама Анђеле Гак и Милице Јалшић. Ученица 5. разреда, Ива Вуловић на клавиру је одсвирала Менует Јохана Себастијана Баха, а њене вршњакиње Мајда Хелдрих и Анђела Периновић на металофонима песмицу „На ливади“. Рецитал о просветитељу прочитали су Сташа Букур, Никола Ловрић и Јована Љубичић, ученици осмог разреда. Пре доделе плакета, представила нам се и Тамара Ђорђевић, ученица 7. разреда, свирајући на клавиру Spinning song, композитора Алберта Елменрајха.

У најсвечанијем делу вечери, директорка Гордана Рацков поздравила је госте и уручила плакете нашим најбољим осмакињама. Ове године су то Ивана Живковић, Нина Зец, Миа Пастор, Милица Томић и Соња Олајић.

Композицију Jazzy Moves одсвирала је на клавиру Хелена Грујић, ученица седмог разреда. Приредбу смо завршили како смо и почели- Невена Росић отпевала је песму „Ми смо деца неба“.

This entry was posted in Školski život and tagged . Bookmark the permalink.