Светосавска академија у Народном позоришту

У Народном позоришту, 27. јануара 2023, одржана је свечана академија поводом Дана Светог Саве, а богат програм овом приликом реализовала Црквена општина уз подршку Града Кикинде. Ученици наше школе учествовали су у неколико активности.
Поводом Савиндана расписан је и ликовни конкурс и те вечери су свечано уручене награде. Награђени ученици наше школе су:

• Анђела Мијанџић III1
  • Марина Раказов VI1
  • Маша Kарановић VI3

У холу позоришта су били изложени награђени ликовни радови. Међу њима  почасно место припало је мозаику Свети Сава, групни ликовни рад, за који су  награду освојиле девојчице III2: Емилија Бањац, Тара Билић, Марија Брканлић, Сара Вучковић, Емина Гомбош, Татјана Лисулов, Мила Петровић, Јована Савић, Милана Сивчев, Миа Станкић, Нина Стијеља, Нина Тодорић и Ена Ћирић.

На свечаној академији наступио је хор наше школе композицијом „Свети Саво“, а затим су заједно са ученицима школа “Жарко Зрењанин”, “Фејеш Клара” и “Ђура Јакшић” отпевали песму „Весели се српски роде“. Хором је дириговала наставница музичке културе Николина Сувајџић.

This entry was posted in Školski život and tagged , . Bookmark the permalink.