Geografi hrle ka Evropskoj geografskoj olimpijadi

Učenici naše škole: Bogdan Đurović (7-1), Mihajlo Jovanović (7-1), Miladin Božin (7-3), Nikola Andrić (7-3), Matija Gligorin (8-2) i Petar Injac (8-2) predstavljali su našu školu i naš grad na Regionalnom nivou Nacionalne geografske olimpijade.

Takmičenje, u kom su naši učenici pokazali izuzetno geografsko, kako znanje tako i veštine, održano je prošle subote na geografskom fakultetu u Zemunu. Plasman na Republički nivo takmičenja i šansu da, ukoliko i tamo ostvare uspeh, predstavljaju Srbiju na Evropskoj geografskoj olimpijadi, ostvarili su Matija Gligorin i Petar Injac. Republički nivo predstavlja trodnevno takmičenje koje uključuje praktični i terenski rad, održaće se na Kopaoniku 5-7. maja. Čestitamo našim mladim geografima i njihovom nastavniku Grujić Miroslavu.

This entry was posted in Takmičenja and tagged , . Bookmark the permalink.