Стоп вршњачком насиљу – Дан розe мајица

Поводом Међународног дана борбе против вршњачког насиља ученици нашe шкoле имали су прилику да се у оквиру редовних часова упознају са врстама вршњачког насиља и начинима реаговања у тим ситуацијама. Ученици су погледали занимљиве видео – презентације и видео – туторијеле, а затим су дебатовали о својим личним искуствима на ову тему.

Усвојена знања примењивали су на различите начине:

Осликавали су мајице са јасном поруком против вршњачког насиља. Задатак ученика је био, да направе својеврсне антониме на тему вршњачког насиља (нпр. лепа реч – исмевање), те да ове парове речи испишу на мајицама.

Снимили су видео са темом „На коју страну кренеш, тај избор бираш“, попуњавали су наставне листиће и увежбавали научено. Цртали су своје шаке и розе мајице, на њима исписивали афирмативне поруке у борби против вршњачког насиља, а затим их исецали и лепили на табли.

Ученици су дошли до закључка да се насиљем не могу решити сукоби и да сваку врсту насиља треба пријавити одраслој особи од поверења.

This entry was posted in Školski život. Bookmark the permalink.