Светски дан књиге

У нашој школи обележен је Светски дан књиге и ауторских права, 23. април.

Ученици 4. разреда посетили су школску библиотеку са својим учитељима. У сарадњи са библиотекарком говорили су о значају читања књига. Представили су своја омиљена књижевна дела и тиме имали прилику да се боље упознају, као и да једни другима препоруче неке наслове. Након тога, прегледали су наслове који красе нашу библиотеку.

Ученици виших разреда такође су презентовали своје омиљене књиге и писце.

Циљ је постигнут – многи су подстакнути на читање, што приказује и велики број изнајмљених књига у библиотеци на данашњи дан.

Прилог: Катарина Благојевић.

Posted in Školski život | Tagged | Leave a comment

Oкружно такмичење из историје

У недељу, 21. априла, одржано је окружно такмичење из историје. Нашу школу  представљала су три ученика. Један из осмог и двоје из седмог разреда. Ученици седмог раздеда били су веома успешни и остварили су фантастичан резултат. Обоје су се пласирали на РЕПУБЛИЧКО такмичење.

Марко Клачак, ученик VII1, освојио је прво место са максималним бројем бодова, без иједне грешке.

Мајда Хелдрих, ученица VII3, освојила je треће место.

Њихова наставница, Драгица Средојев, веома је поносна на њихов успех и  наглашава да је ово први пут у дугој историји школе да ће школа имати два ученика на Републичком тамичењу из историје.

Републичко такмичење ће се одржати 11. маја 2024. у Пироту.

Пожелимо им пуно среће.

Posted in Takmičenja | Tagged , | Leave a comment

Покрајинско такмичењe талената

На 22. Покрајинском такмичењу талената одржаним у суботу, 20.4.2024. у Панчеву, три наше ученице обезбедиле су пласман на Државно такмичење. Ученице су радиле тест а након тога и одбране својих научно-истраживачких радова и постигле следеће резултате:

– Јована Карић, прво место, 100/100 поена – “Особине црне рупе Стрелац А* и примена њене енергије у будућности”,

– Ана Војводић, друго место, 92/100, “Еуклид и Прва књига елемената – доказ Питагорине теореме”,

– Лара Аврамов, треће место, 85/100, “Испитивање индекса преламања воде помоћу Хелијум-Неон (He-Ne) ласера”,

Ментор наставница Марија Поповић.

Честитамо и желимо им много успеха на Државном такмичењу.

Posted in Takmičenja | Tagged , , , | Leave a comment

Okružno takmičenje iz hemije

U SSŠ “Miloš Crnjanski” 14.4.2024. održano je Okružno takmičenje iz hemije. Našu školu predstavljali su učenici: Aleksa Tomić, Majda Heldrih, Jovana Karić i Lara Avramov.

U kategoriji 7. razreda Aleksa Tomić je osvojio 2. nagradu, a u kategoriji 8. razreda Jovana Karić je osvojila 1.mesto, 1. nagradu i plasman na Republičko takmičenje.

Mentor: Lela Vojvodić, nastavnica hemije.

Čestitamo svim učenicima, a Jovani želimo puno uspeha na Republičkom takmičenju!

Posted in Takmičenja | Tagged , | Comments Off on Okružno takmičenje iz hemije

Republičko takmičenje iz engleskog jezika

U nedelju, 7. aprila, na Filološkom fakultetu u Beogradu, održano je Republičko takmičenje iz engleskog jezika za blizu 3000 učenika VII i VIII razreda iz različitih krajeva Srbije.
Učenici VII razreda imali su sat vremena da urade test jezičkih znanja, dok su stariji osnovci imali na raspolaganju 2 sata za 3 testa; provera razumevanja čitanjem, provera razumevanja slušanjem i test jezičkih znanja. Najuspešniji na sva tri testa bili su pozvani i na usmeni deo.
Naša škola je na ovom takmičenju imala dva predstavnika koji su pokazali zavidno znanje i ovom prilikom im, još jednom, čestitamo:
Aleksa Tomić, VII3 – TREĆE mesto,
Vanja Konstantinović, VIII3 – bez ranga

Prilog: Dragana Videnov i Marija Zivlak, nastavnice engleskog jezika

Posted in Takmičenja | Tagged , | Comments Off on Republičko takmičenje iz engleskog jezika