18. maj 2012. - Slike sa posete Uprave za digitalnu agendu

Predstavnici Uprave za Digitalnu agendu, Microsoft-a i ComTrade-a posetili su našu školu, radi provere funkcionisanja novog operativnog sistema Windows MultiPoint Server 2011. Ovaj operativni sistem je instaliran na računarima informatičkog kabineta novembra 2011. godine. Pet škola u Srbiji, među kojima i naša, poslužile su za testiranje ovog novog programa. Posetili su nas: Katarina Anđelković od strane Ministarstva kulture, informisanja i informacionog društva, Peter Liebhart - Support Engeneer u Microsoft-Mađarska, David Subašić - Technical Account Manager u Microsoft-Srbija i naš stari poznanik Robert Bešlija - Production manager iz ComTrade-a. Operativni sistem Windows MultiPoint Server 2011 se u proteklih 6 meseci pokazao kao veoma stabilan i odličan za rad na svih 30 radnih mesta našeg informatičkog kabineta.

Planirano je da sve škole u Srbiji, koje su učestvovale u projektu "Digitalna škola", organizovanog od strane tadašnjeg Ministarstva za telekomunikacije i informaciono društvo, i dobile računare za informatički kabinet, do kraja školske godine dobiju besplatno ovu novu verziju operativnog sistema. Ukupno 2808 škola u Srbiji je dobilo računare za digitalni kabinet, među kojima su i kikindske osnovne škole (spisak možete pogledati ovde). Slike sa otvaranja digitalnog kabineta u našoj školi 22. decembra 2010. godine možete pogledati ovde.

Informatika

16. maj - 11. maj 2012.

Od 9. do 15. maja u Sremskoj Mitrovici održavaju se IX Školske olimpijske igre. Na Olimpijadi će učestvovati 4.000 učenika iz cele Srbije i Vojvodine. Osim na 14 sportskih terena u Mitrovici, nadmetanja će se održavati i u Rumi, Inđiji, Šidu i Beogradu, dok će učenici i njihovi treneri biti smešteni u kasarni, gde će se svako veče održavati kulturno-zabavni program.

Uspesi učenika naše škole: 

Džudo

olipmpijada2012-dzudo-logo

Na takmičenju iz džudoa, 14. maja, naši učenici ostvarili su sledeće rezultate:

  • Kategorija +63 kg - devojčice
    Nevena Grubišić - 2. mesto 
  • Kategorija +50 kg - dečaci
    Slobodan Batić - 3. mesto 

Streljaštvo

olipmpijada2012-streljastvo-logo

Na takmičenju iz streljaštva, 11. maja, naši učenici ostvarili su sledeće rezultate:

  • pojedinačno - dečaci
    Mario Volaš - 2. mesto 
  • ekipno - dečaci
    Mario Volaš, Albert Nađ i Emil Savanović - 4. mesto 

13. maj 2012.

Na takmičenju iz umetnosti Osnovnih Škola Vojvodine koje je održano u Subotici 12. maja 2012. godine našu školu su predstavljali učenici David Budai I5, Kristina Hajdu III5, Mario Volaš VII4 i Čaba Kurunci VIII5. Od blizu 500 učenika naši đaci su postigli sledeće rezultate:

  • Kategorija - oblast recitovanja I - II razred
    Daniel Budai - 1. mesto
  • Kategorija - oblast likovna kultura (crtanje) VII - VIII razred
    Čaba Kurunci - 3. mesto

Učenici Mario Volaš, koji se takmičio iz opšte kulture i Kristina Hajdu, koja se takmičila se iz oblasti likovne kulture dobili su pohvale.

David

Daniel Budai i Kristina Hajdu

Mario

Čaba Kurunci i Mario Volaš

9. maj 2012.

Poslovni inkubator Zrenjanin, "HD Film" i Školska uprava Zrenjanin odlučili su da organizuju besplatnu pripremu za završni ispit iz matematike i maternjeg jezika i da je prenose putem Interneta.

Prvi prenos je počeo 8. maja 2012. u 10:00 časova. 

Ubuduće, sva predavanja će se prenositi utorkom i četvrtkom od 10:00 časovaPrenose možete pratiti na Internet adresi: www.hd-film.org

Svi časovi na kojima će se obrađivati pitanja iz zbirki biće postavljeni na našem sajtu, uz dozvolu Školske uprave Zrenjanin, tako da će i oni koji eventualno propuste direktan prenos moći naknadno da pogledaju snimljeni materijal. Materijalima koji sadrže pripreme za završni ispit možete pristupiti pomoću sledećih linkova: 

28. april - 17. mart - 10. mart - 7. mart - 27. februar 2012. - Galerija slika takmičara

Saobraćaj

Na opštinskom takmičenju iz saobraćaja održanom 28. aprila u OŠ "Petar Kočić" u Nakovu ostvareni su sledeći rezultati:

  • Ekipni plasman
    OŠ "Sveti Sava" - 2. mesto
  • Kategorija V i VI razredi - devojčice
    Isidora Milićev - 3. mesto
  • Kategorija V i VI razredi - dečaci
    Nikola Divković - 1. mesto
  • Kategorija VII i VIII razredi - devojčice
    Milica Stokić - 2. mesto
  • Kategorija VII i VIII razredi - dečaci
    Jovan Milićev - 3. mesto 

Istorija

Na opštinskom takmičenju iz istorije održanom 17. marta u OŠ "Gligorije Popov" u Ruskom Selu ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija VIII razred
    Dejan Škorić 3. mesto, ostvario plasman na okružno takmičenje
    Teodora Plavšić - 3. mesto, ostvarila plasman na okružno takmičenje

Biologija

Na opštinskom takmičenju iz biologije održanom 10. marta u OŠ "Đura Jakšić" ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija V razred
    Milan stepanov 3. mesto
    Aleksandar Gecić 3. mesto 
  • Kategorija VI razred
    Bogoljub Terzin - 2. mesto
  • Kategorija VII razred
    Antonina Vukobrat - 2. mesto, ostvarila plasman na okružno takmičenje
    Albert Nađ - 2. mesto

Strani jezik

Takmičenje iz stranih jezika organizuje se samo u VIII razredu. Od prošle godine đaci se opredeljuju za 1 strani jezik iako uče dva. Engleski jezik se uči od 1. razreda, dok se nemački jezik uči od 5. razreda. Na opštinskom takmičenju održanom 10. marta u OŠ "Vuk Karadžić", ostvareni su sledeći rezultati:

  • Engleski jezik
    Filip Ivetić - 2. mesto, ostvario plasman na okružno takmičenje
    Csaba Kurunci - 3. mesto
    , ostvario plasman na okružno takmičenje
  • Nemački jezik
    Dejan Škorić - 2. mesto
    , ostvario plasman na okružno takmičenje

Opštinsko takmičenje iz stranih jezika


Matematika

Na opštinskom takmičenju održanom 4. marta u OŠ "Slavko Rodić" - Banatsko Veliko Selo, ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija III razred
    Sara Zamurović - 3. mesto
  • Kategorija V razred
    Aleksandar Gecić - 3. mesto, ostvario plasman na okružno takmičenje
    Manja Grifatong, ostvarila plasman na okružno takmičenje 
    David Kakusi, ostvario plasman na okružno takmičenje 
  • Kategorija VI razred
    Bogoljub Terzin - 1. mesto, ostvario plasman na okružno takmičenje
  • Kategorija VIII razred
    Aleksa Konstantinov - 1. mesto
    , ostvario plasman na okružno takmičenje
    Filip Ivetić, ostvario plasman na okružno takmičenje

Hemija

Na opštinskom takmičenju održanom 3. marta u OŠ "Jovan Popović", ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija VII razred
    Antonina Vukobrat - 2. mesto, ostvarila plasman na okružno takmičenje
    Strahinja Mršić - 2. mesto, ostvario plasman na okružno takmičenje
    Mario Volaš - 3. mesto, ostvario plasman na okružno takmičenje
    David Popović - 3. mesto, ostvario plasman na okružno takmičenje
    Ivana Milić - 3. mesto, ostvarila plasman na okružno takmičenje
    Albert Nađ - 3. mesto, ostvario plasman na okružno takmičenje

Mađarski jezik

Na opštinskom takmičenju održanom 4. marta u OŠ "Mora Karolj" - Sajan, ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija V razred
    Albert Hun - 2. mesto
    , ostvario plasman na okružno takmičenje
  • Kategorija VI razred
    Apolonia Detari - 2. mesto, ostvarila plasman na okružno takmičenje
  • Kategorija VII razred
    Anastazija Kančar - 1. mesto, ostvarila plasman na okružno takmičenje

Srpski jezik

Na opštinskom takmičenju održanom 3. marta u OŠ "Sveti Sava" ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija V razred
    Manja Grifatong - 2. mesto, ostvarila plasman na okružno takmičenje
    Aleksandar Gecić - 3. mesto, ostvario plasman na okružno takmičenje
  • Kategorija VI razred
    Bogoljub Terzin - 2. mesto, ostvario plasman na okružno takmičenje

Informatika i računarstvo - programiranje

Na opštinskom takmičenju održanom 26. februara u OŠ "Sveti Sava" ostvareni su sledeći rezultati:

  • Rastko Zamurović - 1. mestoostvario plasman na okružno takmičenje

Fizika

Na opštinskom takmičenju održanom 26. februara u OŠ "Feješ Klara" ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija VI razred
    Bogoljub Terzin, ostvario plasman na okružno takmičenje
    Marko Ludaić, ostvario plasman na okružno takmičenje
  • Kategorija VII razred
    Strahinja Mršić - 1. mesto, ostvario plasman na okružno takmičenje
    Antonina Vukobrat - 2. mesto, ostvarila plasman na okružno takmičenje
    David Popović, ostvario plasman na okružno takmičenje
  • Kategorija VIII razred
    Aleksa Konstantinov - 1. mesto, ostvario plasman na okružno takmičenje
    Filip Ivetić, ostvario plasman na okružno takmičenje

Geografija

Na opštinskom takmičenju održanom 25. februara u OŠ "Žarko Zrenjanin" ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija VII razred
    Mario Volaš - 1. mesto, ostvario plasman na okružno takmičenje
  • Kategorija VIII razred
    Branko Radujko - 3. mesto, ostvario plasman na okružno takmičenje

Programiranje-fizika-programiranje


Fizičko vaspitanje

Odbojka

Na opštinskom takmičenju održanom 3. decembra ostvareni su sledeći rezultati:

  • Ekipno - odbojkašice - 1. mesto
    Andrea Tot, Ivana Milić, Milica Keneški, Milica Stokić, Anastazija Petkov, Doroteja Čikić, Jelena Šmit i Ana Šogorov
     

Streljaštvo

Na opštinskom takmičenju održanom 1. novembra 2011. ostvareni su sledeći rezultati: 

  • Ekipno - Mario VolašAlbert Nađ i Emil Savanović - 1. mesto
  • Mario Volaš - 1. mesto u pojedinačnoj konkurenciji

Atletika

Na opštinskom takmičenju u atletici održanom u Senti 21. oktobra 2011. ostvareni su sledeći rezultati:

  • Anita Kovarek - skok udalj - 3. mesto
  • Vujadin Kojić - skok udalj - 3. mesto
  • Katarina Fiker - 100m - 3. mesto
  • Vanja Urošev - 600m - 4. mesto
  • Vanja Fišteš - 800m - 1. mesto, ostvario plasman na međuokružno takmičenje

Stoni tenis

Na opštinskom takmičenju održanom 18. oktobra 2011. ostvareni su sledeći rezultati:

  • Ekipa škole - Bogoljub Terzin i Strahinja Mršić - 1. mesto

26. april 2012. - slike sa dana devojčica u IKT

U ponedeljak, 23. aprila, 27 devojčica naše škole (VII i VIII razred) praćene nastavnicom engleskog jezika Draganom Videnov i nastavnikom informatike Arpadom Pastorom, prisustvovale su obeležavanju Međunarodnog Dana devojčica u IKT-u. Poseta je obuhvatila posetu Telekomu i Prirodnomatematičkom fakultetu. Dan je završen svečanom ceremonijom dodela nagrada "Naj IKT devojčica" za  najbolje radove na teme "Zašto volim internet" i "Čemu mi služi mobilni telefon".

Manifestaciju su podržali uprava za digitalnu agendu i udruženje poslovnih žena Srbije. Cilj ovog događaja bio je da se devojčicama približe zanimanja iz oblasti informacione i telekomunikacione tehnologije, prirodnih nauka i inženjerstva. Devojčice su ohrabrili da  budu samostalne i snažne u odabiru svojih budućih zanimanja, kao i da ne podležu stereotipima.

IKT

 

Ukoliko želite možete pogledati video zapis snimljen na manifestaciji "Dan devojčica u IKT", 23. aprila 2012. Izvinjavamo se unapred zbog lošijeg kvaliteta video materijala.

 


25. april 2012.

U subotu 21. aprila u Solnoku (Mađarska) održano je finale međunarodnog "Kiri" takmičenja iz oblasti zaštite životne sredine. Na takmičenju je učestvovala ekipa naše škole koju su sačinjavali sledeći učenici: Imola Đember, Anastazia Kančar i Mario Volaš. Takmičenje se sastoji iz 3 dela:

  1. dokumentacija - plakat koji učenici izrađuju,
  2. test znanja,
  3. prezentacija rada.

Ostvarili su najbolji rezultat među ekipama van Mađarske u konkurenciji 7. i 8. razreda, čime su zaslužili posebnu nagradu.

Ekologijs

21. april - 9. april - 31. mart - 24. mart - 17. mart - 11. mart - 4. mart - 28. februar 2012. - Galerija slika takmičara 

Istorija 

Na okružnom takmičenju održanom 22. aprila u OŠ "1. Oktobar" u Bašaidu ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija VIII razred
    Dejan Škorić - 3. mesto
Dejan

Hemija 

Na okružnom takmičenju održanom 1. aprila u OŠ "Jovan Popović" ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija VII razred
    Antonina Vukobrat - 2. mesto
    Strahinja Mršić 
    - 3. mesto
    David Popović 
    - 3. mesto 
Antonina  Strahinja  David

Matematika

Na okružnom takmičenju održanom 31. marta ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija VI razred
    Bogoljub Terzin - 1. mesto
  • Kategorija VIII razred
    Aleksa Konstantinov - 1. mesto
    Filip Ivetić - 3. mesto

Bogojub  Aleksa  Filip


Srpski jezik

Na okružnom takmičenju održanom 31. marta u OŠ "Sveti Sava" ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija V razred
    Manja Grifatong - 3. mesto
  • Kategorija VI razred
    Bogoljub Terzin - 1. mesto

Manja     Bogojub


Informatika i računarstvo

Na okružnom takmičenju održanom 24. marta u OŠ "Sveti Sava" ostvareni su sledeći rezultati.

  • Kategorija VII i VIIII razred
    Rastko Zamurović - 1. mesto

Fizika

Na okružnom takmičenju održanom 17. marta u OŠ "Feješ Klara" ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija VI razred
    Bogoljub Terzin - 3. mesto
  • Kategorija VII razred
    Antonina Vukobrat - 1. mesto
  • Kategorija VIII razred
    Aleksa Konstantinov - 1. mesto
    Filip Ivetić - 3. mesto

fizika


Geografija

Na okružnom takmičenju u OŠ "Žarko Zrenjanin" - Kikinda, održanom 11. marta ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija VII razred
    Mario Volaš - 1. mesto, ostvario plasman na REPUBLIČKO TAKMIČENJE
    , jedini predstavnik našeg okruga

Geografija okružno


Srpski jezik kao nematernji

Na okružnom takmičenju u OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" - Novi Kneževac, održanom 4. marta ostvareni su sledeći rezultati:

  • Kategorija VIII razred
    Andrea Kiš - 1. mesto, ostvarila plasman na REPUBLIČKO TAKMIČENJE
    Marina Njari - 3. mesto

Okružno srpski kao nematernji


Fizičko vaspitanje

Odbojka

Na okružnom takmičenju održanom 8. decembra ostvareni su sledeći rezultati. 

  • Ekipa škole - odbojkašice 2. mesto
    Andrea Tot, Ivana Milić, Milica Keneški, Milica Stokić, Anastazija Petkov, Doroteja Čikić, Jelena Šmit i Ana Šogorov

21. april 2012.

Danas je u našoj školi organizovan probni završni ispit. Zadatke i rešenja testova možete preuzeti OVDE.

Slike sa probnog završnog ispita možete pogledati OVDE.