Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dan devojčica u IKT-u

Dan devojčica u IKT-u ustanovljen je na nivou Ujedinjenih nacija i obeležava se svakog poslednjeg četvrtka u aprilu. Ima za cilj da devojčice osnaži prilikom odabira budućih zanimanja, da ne podležu stereotipima, već da se rukovode ličnim interesima i talentima.

Udruženje poslovnih žena Srbije prvi put je organizovalo Dan devojčica 28. aprila 2011. godine. Učenice naše škole su u pratnji nastavnice istorije i nastavnice engleskog jezika tog dana posetil kompaniju VIP i Fakultet organizacionih nauka u Beogradu.

ikt2011    ikt11

Devojčice završnih razreda naše škole su u pratnji nastavnice engleskog jezika i nastavnika informatike i 23. aprila 2012. godine prisustvovale obeležavanju Dana devojčica. Poseta je obuhvatila posetu Telekomu i Prorodnomatematičkom fakultetu u Beogradu.

ikt2012    ikt12