Dani informatike 2015.

28. decembar 2015.

Danas je održana završna svečanost „Dani informatike u školama Vojvodine 2015” na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu. Organizator ove tradicionalne manifestacije je Centar za razvoj i primenu nauke, tehnologije i informatike iz Novog Sada, a ceo događaj je pod pokroviteljstvom Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, upravu i nacionalne zajednice. Ova manifestacija već dugi niz godina podstiče proces informatizacije nastave u osnovnim i srednjim školama Vojvodine i podstiče korišćenje IKT tehnologija u nastavnim i vannastavnim aktivnostima.

1  2

Direktoru naše škole Vitomiru Radaku ovoga je puta dodeljena veoma prestižna nagrada - Specijalno priznanje za permanentan rad na informatizaciji nastave. Ova nagrada predstavlja priznanje za višegodišnji permanentan rad i primenu informacionih tehnologija u osavremenjivanju nastavnog procesa, bez obzira na veoma loš status informatike u obrazovanju. U školi se 12 godina unazad posvećuje pažnja primeni savremenih informacionih tehnologija u nastavnom procesu i radi se na stalnom usavršavanju i primeni novih ideja.

Podsećamo da smo u sklopu projekta „Dani informatike” bili nagrađeni:

• 2010. godine - glavna nagrada - Plaketa „Stjepan Han” kao najuspešnija škola iz oblasti informatike u kategoriji osnovnih i srednjih škola AP Vojvodine;
      • 2011. godine - Izuzetan doprinos na polju stručnog usavršavanja prosvetnih radnika;
      • 2012. godine - Izuzetan doprinos na polju stručnog usavršavanja prosvetnih radnika;
      • 2013. godine - Najbolji školski sajt AP Vojvodine;
      • 2014. godine - Permanentan rad na razvoju i primeni IKT u nastavi;
        2014. godine - Doprinos bazi znanja u obrazovnim softverima – Dragica Sredojev;
        2014. godine - Doprinos bazi znanja u obrazovnim softverima – Arpad Pastor.

DanasDanas340
JučeJuče1112