Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Učiteljici Gordani Rackov nagrada "Najbolji edukatori Srbije 2015"

16. decembar 2015 - Galerija fotografija

Svečano uručenje nagrade „Najbolji edukatori Srbije 2015” upriličeno je 15. decembra 2015. godine u prostorijama Narodne banke Srbije. Ovo prestižno priznanje po drugi put dodeljuje Udruženje preduzetnika „Živojin Mišić” najboljim učiteljima i nastavnicima za izuzetan trud i zalaganje u radu sa učenicima. U izboru najboljih učestvovali su, pored Udruženja, i prošlogodišnji edukatori – Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Olivera Todorović ispred Centra za razvoj zaposlenih u obrazovanju (ZUOV), direktor Matematičke gimnazije Srđan Ognjanović i koordinatorka PISA istraživanja u Srbiji Dragica Pavlović Babić.

misic2    misic4

Svi najbolji edukatori će pored ličnog dela nagrade dobiti i po 100.000 dinara za unapređenje svog rada, a novac može biti potrošen na realizaciju raznih projekata sa učenicima ili opremu, koju nagrađeni smatraju korisnom za razvoj metoda učenja i pozitivnog uticaja na decu. Na ovaj način biće im omogućeno da već postojeće ideje sprovedu u delo, da pokrenu nove ideje i projekte i time dokažu da je „obrazovanje karta za budućnost, jer sutra pripada onima koji se pripreme danas”.

misic3