Permanentan rad na razvoju i primeni IKT u nastavi - Dani informatike 2014.

23. decembar 2014 - Galerija fotografija

U ponedeljak, 22. decembra, održana je završna svečanost Dani informatike u školama Vojvodine 2014. na Fakultetu za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu. Organizator ove tradicionalne manifestacije je Centar za razvoj i primenu nauke, tehnologije i informatike iz Novog Sada, a ceo događaj je pod pokroviteljstvom Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, upravu i nacionalne zajednice. Ova manifestacije već dugi niz godina podstiče proces informatizacije nastave u osnovnim i srednjim školama Vojvodine, i podstiče korišćenje IKT tehnologija u nastavnim i vannastavnim aktivnostima.

Našoj školi je ovoga puta dodeljeno veoma veliko priznanje - „Permanentan rad na razvoju i primeni IKT u nastavi”. Ova nagrada predstavlja priznanje za višegodišnji permanentan rad i primenu informacionih tehnologija u osavremenjivanju nastavnog procesa. U školi se 10 godina unazad posvećuje pažnja primeni savremenih informacionih tehnologija u nastavnom procesu i radi se na stalnom usavršavanju i primeni novih ideja.

Pored škole, podjednako važno priznanje su dobila i dva nastavnika naše škole, Dragica Sredojev i Arpad Pastor. Njihovo priznanje „Doprinos bazi znanja u obrazovnim softverima” uvažava veliki doprinos u uvođenju novih tehnologija u nastavni proces približavajući učenicima gradivo na bolji, interesantniji i savremeniji način.

Info2     Info3

Dragica Sredojev

• Sajt je namenjen učenicima. Svrha sajta je da učenicima olakša svakodnevno učenje ali i da ih upozna sa nekim zanimljivostima koje nisu u okvirima redovnog nastavnog plana i programa. Na sajtu su, pored nastavnih materijala, postavljene PowerPoint prezentacije. Prezentacije postavljene na sajtu predstavljaju lakši i interesantniji način predstavljanja nastavnog materijala učenicima. Pored prezentacija nastavnice, na sajtu su mesto našle i učeničke prezentacije koje se prave u okviru projekta iz istorije — O istoriji Kikinde.
    herodot.svetisava.edu.rs

Arpad Pastor

• Blog sa video tutorijalima – MS Word, GIMP, InkScape, Videopad i Internet/e-mail
    arpadpastor.wordpress.com
  • Kurs iz progeCAD/AutoCAD-a koje obuhvata 16 časova u sklopu predmeta Tehničko i informatičko obrazovanje u 7. razredu:
    progecad.svetisava.edu.rs
  • Administrator školskog Moodle portala - sajta za elektronsko učenje, kao i autor više kurseva na portalu koji obuhvataju gradivo za praćenje nastave iz informatike i tehničkog. Na tim kursevima se nalaze nastavni sadržaji za učenika u vidu video tutorijala ili interaktivnih sadržaja; domaći zadaci, testovi za vežbu, kontrolni zadaci, forumi... Školska platforma za eUčenje:
    moodle.svetisava.edu.rs
  • Autor i administrator Moodle platforme za učenike osnovnih škola u Opštini Kikinda za potrebe obaveznog godišnjeg testiranja iz saobraćaja na računaru, putem interneta 2009. godine. Detaljnije o ovome možete pročitati OVDE i OVDE.
Info1
 Fotografije: Mihailo Berček