Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Nastavlja se akcija Čep u džep

4. septembar 2014.

Da bi se od čoveka moglo očekivati i zahtevati ekološko ponašanje, potrebno ga je prethodno obrazovati. Dakle, situaciju ne treba prepuštati slučaju, nego je deci neophodno pružati znanja o osnovnim ekološkim pitanjima i ukazivati na neophodnost racionalnog korišćenja prirodnih resursa. To se može jedino uvođenjem ekoloških sadržaja u obrazovni sistem vaspitanja i obrazovanja.

Samo jedan u nizu takvih sadržaja u našoj školi protekle godine bila je akcija Učeničkog parlamenta pod nazivom Čep u džep. Sakupljali smo plastične čepove tokom cele godine i sakupili 163 kilograma plastike. Firma Granplast iz Bečeja posetila nas je u junu mesecu i otkupila sakupljeni materijal. Tom prilikom dogovorili smo dalju saradnju. Novac koji smo ovoga puta zaradili biće utrošen za obnavljanje sportskih tribina u školskom dvorištu. Kako smo uspešno realizovali akciju, ona će se nastaviti i u ovoj školskoj godini. Nadamo se još masovnijem odzivu učenika i roditelja i boljem rezultatu.

cepdžep2