Serbian Chinese (Simplified) English French German Hungarian Italian Norwegian Romanian
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
SeminariRed
Seminari
                     UsavrsavanjeRed
Usavršavanje
                     TutorijaliRed
Tutorijali
                       PrimeriDobrePrakdeBlack  
Dobra praksa
                     eCasopisRed
eČasopis
                     FacebookRed
facebook
                     MoodleRed
moodle
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Opštinsko takmičenje iz srpskog jezika - 2013.

3. mart 2013 - Galerija slika

Posle Književne olimpijade, naša škola je opet ugostila učenike cele opštine koji vole časove srpskog jezika. Najbolji učenici takmičili su se u znanju iz gramatike. Čast nam je bila što je takmičarski duh pokazalo 27 učenika petog razreda, 28 iz šestog, 16 iz sedmog i 11 učenika osmog. Nije bilo lako, ali takmičari su imali 2 školska časa da pokažu svoje znanje, a najbolji će ići i na okružno takmičenje. Svima čestitmo, jer je uspeh takmičiti se i na ovom nivou, a najveće čestitke najuspešnijim! Učenici naše škole ostvarili su sledeće rezultate:

    • Kategorija 5. razred
      Tijana Varađanin 
      - 1. mesto, ostvarila plasman na okružno takmičenje
    • Kategorija 7. razred
      Teodora Turudija - 1. mesto, ostvarila plasman na okružno takmičenje

Srpski 1     Srpski 2

Srpski 3     Srpski 4

Testove i rešenja sa opštinskog takmičenja iz srpskog jezika i jezičke kulture možete preuzeti iz tabele ispod.

 

Testovi

Rešenja

5. razred

Junior Icon 99

Junior Icon 99

6. razred

Junior Icon 99

Junior Icon 99

7. razred

Junior Icon 99

Junior Icon 99

8. razred

Junior Icon 99

Junior Icon 99


Tabele sa rang listom svih takmičara, po razredima:

Kategorija 5. razred -       Plasman na okružno takmičenje

Rang

 Prezime i ime

Škola

Mesto

1

Salma Sanja

Bratstvo-jedinstvo

Banatska Topola

1

Beodranski Dušan

Žarko Zrenjanin

Kikinda

1

Varađanin Tijana

Sveti Sava

Kikinda

2

Karanović Isidora

Petar Kočić

Nakovo

3

Rackov Ivana

Vuk Karadžić

Kikinda

3

Egelja Una

Žarko Zrenjanin

Kikinda

3

Mrđa Milica

Đura Jakšić

Kikinda

4

Renji Lidija

Žarko Zrenjanin

Kikinda

4

Malenčić Dobrica

Vasa Stajić

Mokrin

5

Jakšić Milan

Sveti Sava

Kikinda

5

Bilić Milanko

Sveti Sava

Kikinda

6

Živković Petar

Jovan Popović

Kikinda

7

Nolin Branislav

Đura Jakšić

Kikinda

7

Brašnjo Željana

Milivoj Omorac

Iđoš

8

Dejanović Marko

Sveti Sava

Kikinda

8

Fekete Ana

Milivoj Omorac

Iđoš

9

Savanović Danijela

Gligorije Popov

Rusko Selo

9

Plavšić Nikola

Vuk Karadžić

Kikinda

9

Turudija Lazar

Sveti Sava

Kikinda

9

Tomić Anđela

Sveti Sava

Kikinda

9

Bajin Jovana

Đura Jakšić

Kikinda

10

Vujičić Slobodana

Gligorije Popov

Rusko Selo

10

Zivlak Andrej

Đura Jakšić

Kikinda

11

Žeravica Bojana

Jovan Popović

Kikinda

12

Gojić Marko

Slavko Rodić

Banatsko V.S.

12

Grujić Marina

Đura Jakšić

Kikinda


Kategorija 6. razred -       Plasman na okružno takmičenje

Rang

Prezime i ime

Škola

Mesto

1

Kovačević Teodora

Petar Kočić

Nakovo

1

Čubrilo Isidora

Petar Kočić

Nakovo

2

Rankov Dragan

Đura Jakšić

Kikinda

3

Reljin Jovana

Žarko Zrenjanin

Kikinda

3

Iličin Teodor

Jovan Popović

Kikinda

4

Grifatong Manja

Sveti Sava

Kikinda

4

Tot Andrea

Sveti Sava

Kikinda

5

Karakaš Jelena

Petar Kočić

Nakovo

5

Rac Sabo Viktorija

Vasa Stajić

Mokrin

5

Laković Nataša

Đura Jakšić

Kikinda

6

Vojinović Anja

Slavko Rodić

Banatsko V.S.

6

Pušić Radovan

Vasa Stajić

Mokrin

6

Ćirić Katarina

Sveti Sava

Kikinda

7

Vidicki Uroš

Jovan Popović

Kikinda

7

Stepanov Milan

Sveti Sava

Kikinda

7

Saravolac Gorana

Đura Jakšić

Kikinda

8

Adamović Marina

Jovan Popović

Kikinda

8

Silaški Uroš

Vasa Stajić

Mokrin

9

Ksenija Litričin

1.oktobar

Bašaid

9

Danić Vanja

Žarko Zrenjanin

Kikinda

9

Latković Luka

Jovan Popović

Kikinda

9

Novakov Emilija

Đura Jakšić

Kikinda

10

Alar Antonija

Bratstvo-jedinstvo

Banatska Topola

11

Veskov Milan

Đura Jakšić

Kikinda

12

Šicar Milica

Vuk Karadžić

Kikinda

13

Mandić Jana

Žarko Zrenjanin

Kikinda

13

Sabo Marko

Đura Jakšić

Kikinda


Kategorija 7. razred -       Plasman na okružno takmičenje 

Rang

Prezime i ime

Škola

Mesto

1

Turudija Teodora

Sveti Sava

Kikinda

2

Rajkov Snežana

Žarko Zrenjanin

Kikinda

3

Popadić Marko

Bratstvo-jedinstvo

Banatska Topola

3

Jerkov Maja

Jovan Popović

Kikinda

3

Radivojac Vladimir

Đura Jakšić

Kikinda

4

Cimeša Željka

Bratstvo-jedinstvo

Banatska Topola

5

Vojinović Jovana

Petar Kočić

Nakovo

5

Rodić Jovana

Vuk Karadžić

Kikinda

5

Vincić Milena

Vasa Stajić

Mokrin

5

Bovan Ognjen

Đura Jakšić

Kikinda

6

Rvović Veljko

Žarko Zrenjanin

Kikinda

6

Otoran Jelena

Đura Jakšić

Kikinda

6

Prekajski Tina

Đura Jakšić

Kikinda

7

Bursać Milica

Slavko Rodić

Banatsko V.S.

7

Beodranski Smiljana

Žarko Zrenjanin

Kikinda

7

Vincić Milana

Vasa Stajić

Mokrin


Kategorija 8. razred -       Plasman na okružno takmičenje

Rang

Prezime i ime

Škola

Mesto

1

Torbica Teodora

Petar Kočić

Nakovo

1

Anđelić Sara

Žarko Zrenjanin

Kikinda

2

Duvnjak Dunja

Žarko Zrenjanin

Kikinda

3

Nina Selaković

Petar Kočić

Nakovo

3

Pećanac Jovana

Slavko Rodić

Banatsko V.S.

4

Dižak Irina

Bratstvo-jedinstvo

Banatska Topola

5

Kovačević Aleksandra

Petar Kočić

Nakovo

6

Vukosavljev Tamara

Žarko Zrenjanin

Kikinda

7

Milivojev Marina

Đura Jakšić

Kikinda

8

Vlajkov Jelena

Vuk Karadžić

Kikinda

9

Varadinac Aeksandra

1. oktobar

Bašaid

Statistika

801788
DanasDanas499
JučeJuče826
Ove nedeljeOve nedelje3147
Ovaj mesecOvaj mesec18910
UkupnoUkupno801788

Webmail

Mail-Maroon 2

Prijava