Serbian Chinese (Simplified) English French German Hungarian Italian Norwegian Romanian
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
SeminariRed
Seminari
                     UsavrsavanjeRed
Usavršavanje
                     TutorijaliRed
Tutorijali
                       PrimeriDobrePrakdeBlack  
Dobra praksa
                     eCasopisRed
eČasopis
                     FacebookRed
facebook
                     MoodleRed
moodle
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

        

 


Sat programiranja - Kad porastem biću programer!


U svetu se, u okviru Nedelje programiranja koja se ove godine obeležava od 8. do 1a. decembra organizuje kampanja pod nazivom Sat programiranja (Hour of Code) koja ima za cilj da demistifikuje pojam programiranja i približi ga ljudima od 6 do 106 godina širom sveta. Sat programiranja je kampanja koja treba da pokaže da, bez obzira na godine, nacionalnost ili pol, svako ima mogućnost da, ne samo koristi, već i stvara tehnologije budućnosti.

Naša škola učestvuje u ovoj svetskoj kampanji, čime želimo da učenicima omogućimo da nauče da računarsko programiranje nije naučna fantastika i da svako od njih može na zanimljiv način da napravi prve korake u programiranju. Ogranizator ove kampanje je Computer Science Organization Week.

Posle puštanja videa kliknite na pravougaonik sa donje desne strane, da bi ste uvećali sliku. Kliknite u dnu na CC ikonicu da biste uključili prevod.


 

Književna olimpijada - opštinsko takmičenje 2013.

9. februar 2013 - Galerija slika

Do sada su učenici na takmičenju iz srpskog jezika imali priliku da pokažu svoje znanje samo iz gramatike, a znanje iz književnosti se pokazivalo samo na časovima. Ove godine Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja zajedno sa Društvom za srpski jezik i književnost organizovalo je po prvi put Književnu olimpijadu i za učenike 7. i 8. razreda osnovnih škola, a ne samo za učenike gimnazija, kao što je bilo do sada. Naša škola imala je tu čast da danas, 9. februara, bude domaćin odabranim učenicima i njihovim nastavnicima iz kikindske opštine. Test iz književnosti mogao je da se radi dva školska časa, ali većina učenika ga je završila ranije. Vremena za pripremu ove godine nije bilo baš mnogo, ali učenici kažu da nije bilo teško i da su zadovoljni svojim znanjem. 

Učenici naše škole ostvarili su sledeće rezultate:

    • Kategorija 7. razred
      Teodora Turudija - 1. mesto, ostvarila plasman na okružno takmičenje
      Ljiljana Ivanković - 3. mesto 
Književnost
Testove sa opštinske književne olimpijade možete preuzeti:
Junior Icon 997. razred       Junior Icon 99 8. razred
 
Tabele sa rang listom najuspešnijih takmičara, po kategorijama: 

Kategorija 7. razred -       Plasman na okružno takmičenje  

Rang

Ime i prezime

Škola

Mesto

1.

Teodora Turudija

OŠ "Sveti Sava"

Kikinda

2.

Maša Bulatović

OŠ "Vuk Karadžić"

Kikinda

3.

Ljiljana Ivanković

OŠ "Sveti Sava"

Kikinda


Kategorija 8. razred -       Plasman na okružno takmičenje

Rang

Ime i prezime

Škola

Mesto

1.

Irina Dižak

OŠ "Bratstvo-jedinstvo"

Banatska Topola

2.

Milica Stevanov

OŠ "Đura Jakšić"

Kikinda

2.

Marina Ludajić

OŠ "Đura Jakšić"

Kikinda

Statistika

835211
DanasDanas91
JučeJuče863
Ove nedeljeOve nedelje5147
Ovaj mesecOvaj mesec25492
UkupnoUkupno835211

Webmail

Mail-Maroon 2

Prijava