Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
SeminariRed
Seminari
                     UsavrsavanjeRed
Usavršavanje
                     TutorijaliRed
Tutorijali
Dobra praksa

Prijavljivanje za upis prvaka u željenu školu

Poštovani roditelji i dragi budući prvaci,

Do 1. februara 2015. data vam je mogućnost da se opredelite za upis deteta u željenu osnovnu školu za školsku 2015/16. godinu. Dovoljno je da dođete i sekretarijatu škole dostavite podatke o detetu svakog radnog dana od 8 do 15 časova. Potrebni podaci o detetu:

• Ime i prezime
    • Ime roditelja
    • Matični broj (JMBG)
    • Datum rođenja
    • Adresa stanovanja
    • Telefon
    • Vrtić u koji je išlo dete
Napomena: Možete poneti zdravstvenu knjižicu deteta jer se u njoj nalaze svi potrebni podaci za prijavu. Za eventualna pitanja u vezi upisa, možete se obratiti sekretarijatu škole na telefon: 400 - 270.

Prvaci

Dokument o vrednovanju stalnog stručnog usavršavanja u ustanovi

30. avgust 2012.

U okviru punog radnog vremena nastavnik i stručni saradnik ima 68 sati godišnje različitih oblika stručnog usavršavanja, i to:

• 24 sata ima pravo na plaćeno odsustvo iz ustanove radi pohađanja odobrenih programa i stručnih skupova,
  • 44 sata stručnog usavršavanja u okviru svojih razvojnih aktivnosti.

Stalno stručno usavršavanje ostvaruje se aktivnostima koje preduzima ustanova u okviru svojih razvojnih aktivnosti, koje mogu biti:

• Izvođenje uglednih časova, odnosno aktivnosti sa diskusijom i analizom;
  • Izlaganje sa stručnih usavršavanja sa obaveznom diskusijom i analizom (sati se računaju po održanom sastanku stručnog organa);
  • Prikaz knjige, priručnika, stručnog članka, časopisa i didaktičkog materijala iz oblasti obrazovanja i vaspitanja;
  • Prikaz bloga, sajta, posta, apleta, društvenih mreža i ostalih multimedijalnih sadržaja;
  • Publikovanje stručnih radova, autorstva i koautorstva knjige, priručnika, nastavnih sredstava...;
  • Ostvarivanje istraživanja koje doprinosi unapređenju i afirmaciji obrazovno- vaspitnog procesa;
  • Stručne posete i strudijska putovanja definisana Razvojnim planom ustanove;
  • Ostvarivanje projekata obrazovno-vaspitnog karaktera u ustanovi;
  • Rad sa studentima;
  • Takmičenja i smotre;
  • Stručni aktivi, udruženja, podružnice, ogranci na nivou grada /opštine čiji rad doprinosi unapređenju i afirmaciji obrazovno-vaspitnog procesa;
  • Marketing škole;
  • Rad u radnim telima i programima.
Detaljnije o vrednovanju stalnog stručnog usavršavanja nastavnika i stručnih saradnika kroz sopstvene razvojne aktivnosti ustanove možete pročitati u PDF fajlu: "Dokument o vrednovanju stalnog stručnog usavršavanja u ustanovi", isti dokument možete pronaći i u sekciji Preuzimanja - Pravilnici.

DanasDanas688
JučeJuče1934