Početak školske 2014/15. godine:
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
SeminariRed
Seminari
                                     UsavrsavanjeRed
Usavršavanje
                                     TutorijaliRed
Tutorijali

Obaveštenje za prvake

Polazak u školu

• Prve nedelje učenici dolaze u školu u 8:00 i imaće po tri časa. Prvog dana treba da ponesu sveske iz srpskog jezika, matematike i štilorku.
  • Poneti sa sobom flašicu vode i užinu, jer podela užine preko škole počinje 8. septembra.
  • Učenici će dobiti besplatne udžbenike iz srpskog jezika, matematike i sveta oko nas. Udžbenike iz engleskog jezika i dva izborna predmeta učenici naručuju preko škole i o tome će se dogovoriti na prvom roditeljskom sastanku.
Detaljnije informacije za roditelje možete preuzeti za svako odeljenje posebno:
1.1 - Miroslava Kuzmanov       |       1.2 - Gordana Rackov       |       1.3 - Jasmina Ciganović
Prvaci

Raspored polaganja popravnih ispita

Za sve zainteresovane učenike, objavljujemo raspored polaganja popravnih ispita:

SREDA, 27.avgust
8 sati - usmeni iz ENGLESKOG JEZIKA
8 sati - FIZIKA
9 sati - BIOLOGIJA

ČETVRTAK, 28.avgust
7 sati i 30 min - HEMIJA
7 sati i 30 min - GEOGRAFIJA

Dokument o vrednovanju stalnog stručnog usavršavanja u ustanovi

30. avgust 2012.

U okviru punog radnog vremena nastavnik i stručni saradnik ima 68 sati godišnje različitih oblika stručnog usavršavanja, i to:

• 24 sata ima pravo na plaćeno odsustvo iz ustanove radi pohađanja odobrenih programa i stručnih skupova,
  • 44 sata stručnog usavršavanja u okviru svojih razvojnih aktivnosti.

Stalno stručno usavršavanje ostvaruje se aktivnostima koje preduzima ustanova u okviru svojih razvojnih aktivnosti, koje mogu biti:

• Izvođenje uglednih časova, odnosno aktivnosti sa diskusijom i analizom;
  • Izlaganje sa stručnih usavršavanja sa obaveznom diskusijom i analizom (sati se računaju po održanom sastanku stručnog organa);
  • Prikaz knjige, priručnika, stručnog članka, časopisa i didaktičkog materijala iz oblasti obrazovanja i vaspitanja;
  • Prikaz bloga, sajta, posta, apleta, društvenih mreža i ostalih multimedijalnih sadržaja;
  • Publikovanje stručnih radova, autorstva i koautorstva knjige, priručnika, nastavnih sredstava...;
  • Ostvarivanje istraživanja koje doprinosi unapređenju i afirmaciji obrazovno- vaspitnog procesa;
  • Stručne posete i strudijska putovanja definisana Razvojnim planom ustanove;
  • Ostvarivanje projekata obrazovno-vaspitnog karaktera u ustanovi;
  • Rad sa studentima;
  • Takmičenja i smotre;
  • Stručni aktivi, udruženja, podružnice, ogranci na nivou grada /opštine čiji rad doprinosi unapređenju i afirmaciji obrazovno-vaspitnog procesa;
  • Marketing škole;
  • Rad u radnim telima i programima.
Detaljnije o vrednovanju stalnog stručnog usavršavanja nastavnika i stručnih saradnika kroz sopstvene razvojne aktivnosti ustanove možete pročitati u PDF fajlu: "Dokument o vrednovanju stalnog stručnog usavršavanja u ustanovi", isti dokument možete pronaći i u sekciji Preuzimanja - Pravilnici.

DanasDanas41
JučeJuče1364